chemisms مرکزی انتخابات شوراهای اسلامی

chemisms: مرکزی انتخابات شوراهای اسلامی اصفهان اخبار انتخابات 96 تائید صلاحیت نامزد انتخابات شوراها در چادگان

گت بلاگز فرهنگی هنری مطالعه در طول عمر هر هنرمند باید در اولویت باشد

ایرج محمدی تهیه‌كننده باسابقه تلویزیون، مطالعه را مهم دانست كه باید در طول عمر هر هنرمندی در اولویت قرار بگیرد.

مطالعه در طول عمر هر هنرمند باید در اولویت باشد

به گزارش حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ ایرج محمدی تهیه كننده مجموعه «كتابفروشی هُدهُد» در رابطه با این عنوان كه چقدر مورد نیاز است سینماگران و اهالی تلویزیون اهل مطالعه باشند و مطالعه چقدر در حیطه كاری ارزش تاثیرگذار خواهد بود، نكاتی را بیان كرد.
وی گفت: قطع مسلم تأثیر مطالعه در بخش نمایش چه در مدیوم سینما چه تلویزیون خیلی زیاد هست. متأسفانه یكی از آسیب هایی كه در این زمینه شاهدش هستیم در بخش بعضی سینماگران جوان ماست كه به جای مطالعه، زیاد اقسام فیلم های ایرانی و خارجی را می بینند و از كارشان برداشت دیگری می كنند و گاهی هم متأسفانه كپی كاری می كنند؛ در صورتی كه سطح بالای مطالعه می تواند مانع از بروز چنین مشكلاتی شود. همچنین در عین حال سطح بالای مطالعه در نگارش فیلم نامه تأثیر فراوانی دارد ولی متأسفانه بعضی نویسندگان ما خودشان را از زحمت مطالعه راحت می كنند و از سطح مطالعه خیلی كمی برخوردارند. به نظرم مطالعه نه تنها در زمینه های ادبیات نمایشی بلكه در زمینه های متفاوت جهت هر هنرمندی مورد نیاز هست.
او به همین جهت تصریح كرد: متأسفانه بعضی نویسندگان ما به طور مثال تاریخ و مباحث روان شناسی را اصلا مطالعه نمی كنند؛ در صورتی كه هر فیلم نامه نویسی كه می خواهد فیلم نامه اش محكم باشد، مورد نیاز است صد در صد مطالعه داشته باشد، فرقی هم نمی كند جهت اقشار هنرمندان؛ آیا كه مطالعه مشمول بر همه اقشار هنر می شود و همه واجد این شرایط هستند؛ به خصوص تهیه كنندگان كه بانی مهم آثار هستند و باید مطالعه زیادی داشته باشند و به آثارشان فقط به عنوان یك تجارت نگاه نكنند. بنابراین من فكر می كنم نمایشگاه كتاب هم فرصتی است جهت تجمیع انواع كتاب ها و فعالیت ناشران متفاوت كه اوقاتی را با كتاب سر كردن قطعا خوب هست.
تهیه كننده مجموعه های طنز «متهم گریخت»، «زن بابا»، «بزنگاه»، «زعفرانی» و …در ادامه در پاسخ به اینكه آیا سینماگران و اهالی تلویزیون می توانند با ساخت فیلم و سریال ها، در ترغیب مردم به مطالعه كمك كنند و در عین حال آثاری به دور از شعارزدگی خلق كنند، خاطرنشان كرد: من خودم به عنوان تهیه كننده سال ها پیش سریالی به نام «كتابفروشی هُدهُد» را با زن مرضیه برومند ساختم كه مختص همین عنوان بود و مطالعه را به اقشار متفاوت مردم توصیه می كرد، در واقع در این مجموعه مشاغل متفاوت به كتاب روی می آوردند، بنابراین من تلاش خودم را در این زمینه كردم ولی جای خالی اش خیلی زیاد حس می شود. به طور غیرمستقیم می توان مردم را به مطالعه ترغیب كرد كه اگر این طور باشد تاثیرگذاری خوبی در تشویق و ترغیب مردم به كتاب خوانی خواهد داشت.
محمدی همچنین راجع به اینكه نحوه عرضه كتاب در نمایشگاه ها را چطور ارزیابی می كند، گفت: یكی از مشكلاتی كه هر لحظه جهت برگزاری نمایشگاه كتاب داشتیم موقعیت برگزاری آن بود كه ترافیك ایجاد می كرد و الان كه دو سال است به شهر آفتاب انتقال یافته شده، به نظرم خیلی دور شده است است و این كمی جهت كسانی كه مثل من سرشان شلوغ است شرایط را جهت رفت و آمد سخت می كند. من سال های گذشته در طول برگزاری نمایشگاه حداقل سه بار از نمایشگاه دیدار می كردم و كتاب هایی كه دوست داشتم را خریداری می كردم ولی الان یك بار زیاد نمی توانم به آنجا بروم كه آن هم باید در روزهای تعطیل باشد.
وی پیشنهاد داد: به نظرم اگر شرایطی فراهم شود تا یك نمایشگاه كتاب ثابتی داشته باشیم، بد نیست و یا اگر تعداد كتابفروشی های محلی را زیاد کردن بدهند اتفاق خوبی هست. تا دلتان بخواهد در سطح شهر سوپرماركت و بانك داریم. بنابراین اگر بخشی هم به كتابفروشی ها تخصیص داده شده است پیدا كند، بد نیست؛ آیا كه این محصولات فرهنگی باید در دسترس عموم باشد البته هر چند كه شكل دیجیتالی كتاب خوانی هم آمده است ولی كتاب در دست گرفتن مزه دیگری دارد.
ایرج محمدی در آخر از آخرین اوضاع تولید سریال جدیدش خبر داد: تاكنون 45 درصد از كل مجموعه «آرمان دو» به آخر رسیده و هم وقت آقای سخاوتمند مشغول موزیک سازی آن هست. اخیرا هم آقای محمدرضا هنرمند به عنوان بازیگر تازه به گروه اضافه شده است هست.

عبارات مهم : مجموعه

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجموعه | مطالعه | برگزاری | نمایشگاه | ایرج محمدی | مطالعه | کتابفروشی هدهد | نمایشگاه کتاب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog